pomoc drogowa Kraków

Pomoc drogowa Kraków – czy warto korzystać?

Czy opłaca się korzystać z usług pomocy drogowej skoro znajomy może nas holować?

Warto poznać zasady holowania zgodne z przepisami ruchu drogowego. Podstawą jest skorzystanie z usług profesjonalnej pomocy drogowej zamiast zdawać się na wsparcie znajomych nieposiadających odpowiedniej wiedzy.

Każdy samochód może się zepsuć, nawet nowy czy najlepszy. Aby zapewnić sobie, jak i innym uczestnikom ruchu drogowego odpowiednie bezpieczeństwo, na miejsce zdarzenia powinna zostać wezwana pomoc drogowa Kraków. Transport samochodu dzięki temu zostanie przeprowadzony zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa drogowego.

Pomoc drogowa Kraków – tani transport zepsutego samochodu, i nie tylko

Zapewne nieraz widzieliście jak jeden samochód holuje drugi. Jest to dopuszczalne, gdy pojazd uległ jedynie niewielkiej awarii. Nadal jest w pewnym stopniu sprawny i może być kierowany przez nieposiadający żadnych obrażeń kierowcę.

Holowanie Kraków nie może jednak mieć miejsca, jeżeli pojazd ma niesprawne hamulce, zupełnie niedziałający silnik oraz światła. W takich sytuacjach obowiązkowo należy wezwać pomoc drogową. Zresztą takie wyjście jest zalecane nawet wtedy, gdy z pozoru wydaje się, że holowanie można zastosować z pomocą znajomych.

Pomoc drogowa Kraków świadczy tanie i bezpieczne usługi transportowe wobec niesprawnych aut. Na miejscu zdarzenia pojawi się laweta Kraków, dzięki której pojazd zostanie dostarczony do najbliższego warsztatu samochodowego lub w inne wskazane przez kierowcę miejsce.

Trzeba również pamiętać, że pomoc drogową można wezwać nie tylko do holowania pojazdu, ale także w innych przypadkach. Gdy zabraknie paliwa, pomoc drogowa Kraków może je dostarczyć pod wskazany adres. Często punkty te działają również jako mechanik 24h Kraków, dlatego można liczyć na naprawę drobnych usterek na miejscu zdarzenia. Na pewno zostanie naładowany akumulator, a samochód znajdujący się w rowie zostanie z niego wyciągnięty.

Kontakt do pomocy drogowej zawsze warto mieć pod ręką

W schowku w samochodzie, albo zapisany w telefonie powinien być numer do pomocy drogowej. Nigdy nie wiadomo, kiedy się przyda. Uda się dzięki temu zapanować nad stresującą sytuacją, jaką jest niesprawność pojazdu. Wystarczy jeden telefon, aby pomoc drogowa Kraków zjawiła się na miejscu.