holowanie Kraków

Kiedy trzeba skorzystać bezwzględnie z usługi holowania?

Kiedy powinno się skorzystać, a kiedy bezwzględnie trzeba skorzystać z usługi holowania?

Holowanie Kraków to wymagające zadanie, które powinno odbywać się zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa drogowego. Łatwo popełnić błąd w sytuacji stresowej, dlatego już teraz warto dowiedzieć się, kiedy powinno się skorzystać, a kiedy bezwzględnie trzeba skorzystać z usługi holowania.

Jakich zasad należy przestrzegać, aby odholować pojazd bezpiecznie i zgodnie z przepisami? Sprawdź.

Holowanie Kraków unieruchomionego pojazdu – zasady

Samochód holowany należy połączyć z samochodem go holującym w sposób uniemożliwiający zerwanie tego połączenia. Jeżeli nie posiadasz profesjonalnego hola, nie decyduj się na tę usługę. Grozi to mandatem lub wypadkiem. Najlepiej w takiej sytuacji zadzwonić po profesjonalną pomoc, której udzieli mechanik 24h Kraków świadczący usługi związane z holowaniem.

Jeżeli możesz podjąć się samodzielnie holowania:

  • przy holu giętkim zachowaj 4-6 metry odległości między pojazdami. Linka musi posiadać naprzemienne biało-czerwone oznaczenie lub zawieszoną pośrodku czerwoną lub żółtą chorągiewkę,
  • należy stosować wyłącznie zaczepy zespolone z liną,
  • nie wolno przyczepiać lin holowniczych do elementów karoserii czy zawieszenia. Wolno korzystać wyłącznie z uszu i haków holowniczych.

Profesjonalna pomoc drogowa Kraków – bezpieczne rozwiązanie w przypadku awarii samochodu

Holowanie Kraków na własną rękę wiąże się ze sporym ryzykiem. Wymaga to od obu kierujących doświadczenia, opanowania oraz znajomości przepisów ruchu drogowego. Jeżeli nie czujesz się na siłach, aby podjąć się tego wyzwania, lepiej zlecić holowanie Kraków profesjonalistom. Pomoc drogowa zda egzamin w każdej sytuacji, udzieli profesjonalnego wsparcia. Zrealizuje usługę szybko, sprawnie i bezpiecznie. Zadba, aby samochód został dostarczony pod wskazany adres, bez żadnych dodatkowych uszkodzeń.

Podsumowując, auto laweta Kraków, jak i usługi holownicze realizowane przez profesjonalistów pozwalają na działania zgodne z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego. Korzystając z pomocy profesjonalistów masz szansę dostarczyć samochód bezpiecznie w miejsce, gdzie zostanie naprawiony. Warto z takiego rozwiązania skorzystać.