pomoc drogowa Kraków

Pomoc drogowa Kraków – gdy potrzebne wsparcie na drodze

Pomoc drogowa Kraków – gdy samochód odmówi posłuszeństwa

Samochód zepsuć może się w najmniej spodziewanym momencie, w trasie na wakacje lub w drodze do domu. Ważne jest, aby zachować spokój i wezwać pomoc.

Auto odmówiło posłuszeństwa. Co robić?

Pomoc drogowa Kraków – to odpowiedź na Twoje zmartwienie. Specjaliści przyjadą na miejsce, w razie potrzeby odholują samochód, ale część napraw mobilny mechanik Kraków jest w stanie przeprowadzić na miejscu zdarzenia. Ma to tego odpowiednie umiejętności, wiedzę, a ponadto sprzęty, które może wykorzystać poza stacjonarnym warsztatem samochodowym. Wiele napraw można wykonać w dowolnym miejscu. W takich sytuacjach mobilny mechanik pomoże.

Warto zawsze mieć w zanadrzu numer do pomocy drogowej. Zapewnia ona niezbędne wsparcie, gdy na trasie samochód odmówi posłuszeństwa. Awaria auta może przydarzyć się każdemu, w najmniej spodziewanym momencie.

Pomoc drogowa Kraków i spokój – recepta na awarię samochodu

Opanowany kierowca dokładnie wie, jak zachować się, gdy samochód omówi posłuszeństwa. Pierwszą, najważniejszą czynnością jest zabezpieczenie miejsca zdarzenia poprzez ustawienie trójkąta ostrzegawczego za niedziałającym pojazdem. Jest to działanie regulowane przez przepisy.

Zgodnie z polskimi przepisami ruchu drogowego na autostradzie oraz drodze ekspresowej, trójkąt ostrzegawczy należy umieścić w odległości 100 m za pojazdem. Należy ustawić go na jezdni lub poboczu, w zależności od tego gdzie nasze auto osobowe zostało unieruchomione.

Na drogach poza obszarem zabudowanym odległość ta jest nieco mniejsza i wynosi od 30 do 50 metrów.

Za niezastosowanie się do przepisów lub niewłaściwe sygnalizowanie postoju pojazdu, na kierowcę może zostać nałożony mandat karny w wysokości 150 zł i 1 punkt karny.

Gdy miejsce zdarzenia zostanie zabezpieczone, wezwana powinna zostać pomoc drogowa Kraków. Po przyjeździe, mechanik 24h Kraków zdecyduje, czy jest w stanie kierowcy pomóc na miejscu, czy konieczne będzie holowanie Kraków i naprawa pojazdu już w warsztacie stacjonarnym.

Pomoc droga ratunkiem dla kierowców

Awaria samochodu w drodze jest bolesnym przeżyciem, ale najważniejsze jest, aby wiedzieć, jak się zachować. Oznaczenie miejsca zdarzenia, a także wezwanie pomocy drogowej to kluczowe działania, jakie należy podjąć.