mobilny mechanik Kraków - naprawa na autostradzie

Mobilny mechanik Kraków – pomoc na autostradzie

Mobilny mechanik Kraków, a awaria pojazdu na drodze szybkiego ruchu

Samochód, nawet najbardziej zadbany, może w każdym momencie odmówić posłuszeństwa. Gdy nagle stanie się to na drodze szybkiego ruchu, warto zachować spokój i wezwać pomoc drogową.

Co zrobić, gdy samochód odmówi posłuszeństwa na drodze szybkiego ruchu?

Jeżeli to tylko możliwe, należy zaparkować samochód na pasie awaryjnym. Należy postarać się do niego dojechać lub dopchać tam auto, w celu zachowania maksymalnego bezpieczeństwa dla innych kierowców.

Niezbędne jest również właściwe oznakowanie miejsca zdarzenia. Zgodnie z polskimi przepisami ruchu drogowego na autostradzie oraz drodze ekspresowej, trójkąt ostrzegawczy należy umieścić w odległości 100 m za pojazdem, na jezdni lub poboczu, w zależności od tego, gdzie finalnie auto znajduje się. Za niezastosowanie się do przepisów lub niewłaściwe sygnalizowanie postoju pojazdu, kierowca musi liczyć się z mandatem w wysokości 150 zł i 1 punktem karnym.

Następnie wezwana powinna zostać pomoc drogowa Kraków. Należy poczekać na nią w bezpiecznym miejscu. Przyjedzie niezwłocznie.

Należy przy okazji podkreślić, że holowanie Kraków na własną rękę na drogach szybkiego ruchu oraz autostradach jest surowo zabronione. Wezwanie pomocy drogowej jest jedyną słuszną opcją, z jakiej można skorzystać. Laweta Kraków zabierze pojazd do warsztatu samochodowego, jeżeli mobilny mechanik Kraków nie będzie w stanie dokonać naprawy na miejscu zdarzenia.

Dlaczego warto skorzystać z usług pomocy drogowej?

Samodzielna próba naprawy samochodu, gdy odmówi on posłuszeństwa, często kończy się niepowodzeniem. Można wyrządzić więcej szkód niż korzyści. mobilny mechanik Kraków zjawiając się na miejscu awarii, fachowym okiem będzie w stanie ocenić skalę szkód. W wielu przypadkach, groźne uszkodzenie okazuje się błahe, udaje się dokonać naprawy na miejscu.

W innym przypadkach, będzie musiała zadziałać auto laweta Kraków. Pomoc drogowa przewiezie nasz pojazd do warsztatu samochodowego. Tam już bez problemu każdy mechanik 24h Kraków dokona niezbędnych napraw.

Mobilny mechanik Kraków na drodze szybkiego ruchu

Niezależnie od tego, gdzie doszło do awarii samochodu, warto skorzystać z usług pomocy drogowej oraz mobilnego mechanika. Zapewnione zostanie profesjonalne wsparcie, zgodne z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego.