holowanie Kraków

Holowanie Kraków – w jaki sposób legalnie holować auto?

W jaki sposób legalnie można holować auto?

Samochód w każdym momencie może odmówić posłuszeństwa. Awaria w trasie często kończy się wezwaniem lawety lub holowaniem. O jakich zasadach musisz pamiętać korzystając z drugiego rozwiązania?

Prawidłowe holowanie Kraków nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Znając podstawowe zasady, można zadbać o pełne bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Gdy nie zostanie zamówiona laweta Kraków, czeka Cię holowanie

Niektórzy kierowcy nie decydują się na skorzystanie z pomocy drogowej. Wybierają holowanie pojazdu za pomocą liny holowniczej. Samochody osobowe o masie do 3,5 tony potrzebują produktu o długości kilkunastu metrów. Możesz się w niego zaopatrzyć na niemal każdej stacji benzynowej i w sklepie motoryzacyjnym.

W Twoim samochodzie musi również znajdować się trójkąt ostrzegawczy, który należy umieścić po lewej stronie tylnej szyby auta holowanego. Pamiętać należy, że choć prawo dopuszcza holowanie na połączeniu giętkim, jest bardzo niebezpieczne. Lepiej, aby przynajmniej w niewielkim stopniu udało się uruchomić silnik, w celu uzyskania wspomagania kierownicy i skorzystania z hamulców. Jeżeli nie jest to możliwe, zachęcamy, aby na miejscu awarii pojawiła się auto laweta Kraków. Oferujemy usługi 24h, dojedziemy do miejsca, w którym się znajdujesz jak najszybciej. Działamy 7 dni w tygodniu, także w święta. Czasem lepiej odpuścić holowanie Kraków, aby nie doprowadzić do jeszcze większego uszkodzenia samochodu.

Holowanie Kraków to odpowiedzialne zadanie

Podstawowymi zasadami, jakich należy przestrzegać w momencie holowania są:

  • użycie ucha holowniczego, do którego można przypiąć linę holowniczą,
  • lina holownicza zawsze musi być napięcia, zbyt luźna doprowadza do szarpnięcia, co może skutkować uszkodzeniem zderzaka w chwili nieuwagi,
  • holowanie powinno odbywać się prawym pasem,
  • sygnalizowanie manewrów jest konieczne przez oba pojazdy,
  • warto zapewnić stałą łączność telefoniczną między kierowcami obu pojazdów,
  • w obszarze zabudowanym prędkość samochodu holowanego nie może przekraczać 30 km/h, a poza miastem 60 km/h.

Pamiętając o wymienionych wyżej zasadach, można zorganizować holowanie legalne, zgodne z obowiązującymi przepisami, a jednocześnie bezpieczne dla Twojego samochodu.